KNORR-BREMSEArtikelnr II40100F
KNORR-BREMSE II40100F Air Dryer Cartridge, compressed air system
Höjd: 165 mmVikt: 2.152 kg
22,69 €
inkl. moms
I lager
Specifikationer
Tillverkarens kriterier| Höjd [mm] | 165 |
| Vikt [kg] | 2.152 |
| Tilläggsartikel/tilläggsinfo 2 | Activation optional |
| Märke | KNORR-BREMSE |
| Artikelnummer | II40100F |
| EAN | 6416240556520 |
| Vikt | 2400 g |
| Produktgrupp | Compressed Air System |
Passar dessa fordon
20 085 fordonsversioner · 28 märken · 1970–2022 · tillverkarens data
MAN 706
MERCEDES-BENZ 466
IVECO 252
VOLVO 208
RENAULT TRUCKS 183
DAF 67
ASTRA 20
NEOPLAN 18
SETRA 16
IRISBUS 13
BMC 7
IRIZAR 7
VAN HOOL 7
OPTARE 4
OTOKAR 4
SOLARIS 4
FORD 3
VDL 3
MAZ-MAN 2
TERBERG-BENSCHOP 2
AVIA 1
AYATS 1
GINAF 1
GÜLERYÜZ 1
HEULIEZ 1
JOHN DEERE 1
KAMAZ 1
VW 1
| Märke | Modell | Motor | Effekt (kW) | Årsmodeller |
|---|---|---|---|---|
| SOLARIS | URBINO I | Urbino 18 | 257 | 1999–2006 |
| SOLARIS | URBINO II | Urbino 12 | 271 | 2012–2018 |
| SOLARIS | URBINO II | Urbino 12.9 | 206 | 2013–2018 |
| SOLARIS | VACANZA | Vacanza 12 | 315 | 2003–2006 |
Visar 1–4 av 4 versioner som matchar ”SOLARIS”, av 20 085 som den här delen passar.
OE-nummer
1 originalnummer från SOLARIS- SOLARIS
- 1102.736.03
Ersättningar och motsvarigheter
Samma del under ett annat tillverkarnummer
KNORR-BREMSE 1487434016
KNORR-BREMSE 1487434901000
KNORR-BREMSE 1497434100000
KNORR-BREMSE 1497434102000
KNORR-BREMSE 1497434103
KNORR-BREMSE 1497434103000
KNORR-BREMSE 149743410366G
KNORR-BREMSE 1497434301000
KNORR-BREMSE 1497434303000
KNORR-BREMSE I85127004
KNORR-BREMSE II17793
KNORR-BREMSE II17793001
KNORR-BREMSE II17793004
KNORR-BREMSE II19623004
KNORR-BREMSE II19770N56
KNORR-BREMSE II31482004
KNORR-BREMSE II34979
KNORR-BREMSE II39741F
KNORR-BREMSE II39878F004
KNORR-BREMSE K006116
Om KNORR-BREMSE II40100F
Compressed Air SystemKNORR-BREMSE II40100F – air dryer cartridge, compressed air system, höjd 165 mm. Enligt tillverkarens data passar delen 20 085 fordonsversioner från MAN, MERCEDES-BENZ, IVECO, VOLVO, tillverkade 1970–2022. Delen ersätter 63 originalnummer, bland annat 98132993, 98132993AS, 1517677. Det finns ett erbjudande, för 22,69 €.
IAM Preferred Part
Vanliga frågor
Passar KNORR-BREMSE II40100F min bil?
Enligt tillverkarens data passar delen 20 085 fordonsversioner. Välj din bil så visar sidan bara det som passar.
Vilka originalnummer ersätter den?
1 originalnummer, ovan med märket som utfärdat det.
Finns det ett billigare alternativ?
Ett erbjudande för den här delen. Originalnumren ovan leder till delar som ersätter den.
När får jag den?
Leveransdatumet visas i kassan, innan du betalar.
Se även
Alla KNORR-BREMSE-produkterKNORR-BREMSE Air Dryer Cartridge, compressed air systemAir Dryer Cartridge, compressed air systemAir Dryer Cartridge, compressed air system för MANAir Dryer Cartridge, compressed air system för MERCEDES-BENZAir Dryer Cartridge, compressed air system för IVECOLufttorkare/patron
PartStall är säljarenEn säljare, en faktura för varje order, lokal support.
Säker betalningMontonio: banklänk, kort eller betala senare.
Leveransdatum för varje produktBeställ före 14.00 så skickar vi samma dag. Paketskåp eller direktleverans.
14 dagars returrättReturformulär på ditt konto eller med ditt ordernummer. Garanti enligt tillverkarens villkor.
